Turnuvanın Amacı


Hülya Cup'tan dar gelirli ailelerin başarılı çocuklarına Tenis Bursu İmkanı!


2001 yılından beri TED Vakfı (Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü) bünyesinde kabiliyetli minik tenisçilere burs desteği sağlayan Hülya Cup Tenis Turnuvası, 2011 yılından itibaren geleceğin şampiyonlarına sağladığı desteğin kapsamını genişleterek yurt genelinden daha fazla sporcuya destek olmaya başladı.

2011 yılında İstanbul, Antalya ve İzmir'de düzenlenen ve ayakların ardından sene sonunda, İstanbul'da sınırlı katılımla "Hülya Cup - The Finals" turnuvasıyla son bulan Hülya Cup Turnuva Serisi, sporcularımıza başarılı bir geleceğin kapılarını araladı ve turnuvalardan elde edilen tüm geliri bu sporcuarımıza burs olarak verdi. Farklı şehirlerden farklı yaş gruplarında 14 başarılı sporcuya Tenis bursu imkanı sağlayan Hülya Cup Grand Slam turnuvalarına TÜRK oyuncu sokmayı hedefliyor.

Hülya Cup Tenis Bursu başvurularını sitemizdeki başvurular kısmından gerçekleştirebilirsiniz. Yapılacak değerlendirmenin ardından sporcular belirlenerek, Hülya Cup Burs Fonu' nun onlara sağlayacakları imkanlardan faydalanabilecekler...


Burs içeriği;

Sporcuların;

1. 12 - 18 yaş arasında olmaları,

2. Başvuru tarihinde TTF Yaş grubu klasmanında ilk 8'da yer almaları,

3. Devlet okuluna kayıtlı olmaları ve son bir sene içinde herhangi bir dersten kalmamış olmaları gerekmektedir.


Burs alacak sporcular milli takımlardan sorumlu yaş grubu antrenörlerince önerildikten sonra, ailenin gelir düzeyleri ve eğitim durumu gibi kriterler de göz önüne alınarak Hülya Cup Yönetim Kurulu tarafından belirlenecektir.

Belirlenen sporcuların velileriyle "Burs sözleşmesi" imzalanacaktır.

Sporculara yıllık yurt içi ve yurt dışı turnuvalarda ulaşım,konaklama,yemek ve katılım ücreti ni karşılamak amacı 4.000 TL+ yaz kupası yada kış kupası tekler şampiyonluğunda 500 TL+ Milli Takıma seçilme 750TL , yurt dışı turnuvalarında tekler şampiyonluğunda 750 TL lik maddi destekte bulunulacaktır.

Sporcuların yıllık genel başarı durumları, katıldıkları turnuvalarda aldıkları sonuçlar, okullarındaki başarı durumlarını içeren raporlar, 3 aylık periyotlar haline kamuoyuyla paylaşılacaktır.